תיקון 190

התחילו בתיקון 190:

תיקון 190
אודותינו
אנו מאמינים שהבנת האפשרויות הפיננסיות שלך צריכה להיות פשוטה ומעצימה כמו לנשום עמוק ביום שמשי. אפילו שרק רציתם לבצע תיקון 190. לכן יצרנו את הפלטפורמה האולטימטיבית להשוואת ביטוחים, פנסיה, השקעות וחיסכון.
המשימה שלנו היא לעזור לך לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר, לכוון אותך לעבר עתיד בטוח כלכלי ומשגשג.
Leah Segal
Leah Segal
2023-10-02
מור הגיעה מאוד מוכנה לפגישה הראשונה שלנו. השיחה היתה מאוד מקצועית ועניינית. עברנו ביטוח ביטוח ועל כל אחד הסבירה מה ההמלצה האם בכלל צריך, האם יש כפל ביטוחי ובכמה אפשר להוזיל את ההצעה. העיצה הכי משמעותית לגבי היתה בנושא ביטוח מנהלים שהראתה לי בצורה חד משמעית מה הכי נכון לי וכמה כל אפשרות עולה לי בדמי ניהול ובאיזה אפשרות אפשרות אני משלמת סכומי עתק כדמי ניהול. מה שלמדתי משיחה של שעה לא הבנתי מסוכנים אחרים שנפגשתי איתם יותר מפעם אחת. תודה מור ????
T G
T G
2023-09-19
מור בדקה את התיק הביטוחי והרפואי שלי בצורה מקצועית ונעימה ענתה לכול שאלה והיתה קשובה לשאלות ממליץ בחום על שרותיה.
Oren Papismedov
Oren Papismedov
2023-09-13
מור מקצועית מאוד ויודעת להנגיש את שפת הביטוח לשפה נגישה ופשוטה, בונה איתך מהלך מסודר ועוברת איתך על כל הנושאים. נותנת שירות ברמה גבוהה ומשרה תחושה של ביטחון.
טליה בורק
טליה בורק
2023-09-12
מור מדהימה ומאוד אחראית וקשובה טיפלה בי במהירות
אור צרפתי
אור צרפתי
2023-09-11
מור סוכנת מצוינת! יעילה, מדויקת, ואדיבה. שיפרה לי את תיק הביטוחים בצורה משמעותית. מומלצת בחום!
אוסנת מימון
אוסנת מימון
2023-09-11
מור מלווה אותי תקופה של מספר חודשים, ממליצה בחום!
Hezi Abrass
Hezi Abrass
2023-08-28
מור יסודית מאוד מסבירה לפרטים, בסבלנות ועונה על שאלות ככל שעולות במהלך השיחה. שעת השיחה נקבעה לשעות הערב על מנת לתת את מלא תשומת הלב והזמן הנדרש לשיחה
Evelyn Elizarov
Evelyn Elizarov
2023-08-08
מאוד ממליצה על מור. מקסימה, מקצועית, אדיבה וסבלנית. מענה מהיר לכל פנייה. תודה מור :)
Shlomi
Shlomi
2023-08-08
מקצועיים ויסודיים מאוד, ממליץ בחום.
תיקון 190 הוא תיקון לחוק הפנסיה שאומץ בישראל ב-2020. התיקון מציב מגבלות על דמי הניהול שניתן לגבות מתוך קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קרנות גמל וביטוח מנהלים.
התיקון הצטרך על מנת להגן על הציבור השומר פנסיה, ולוודא שדמי הניהול שנגבים מהם הם סבירים והוגנים.
התיקון מציב מגבלה על המחיר המרבי שניתן לגבות עבור ניהול קרן פנסיה, קרן השתלמות, קרן גמל וביטוח מנהלים. דמי הניהול יכולים להיות נמוכים יותר למשתמשים.
עליך לבדוק באתר של הקרן או ליצור קשר עם שירות הלקוחות שלהם כדי לברר את המחירים ודמי הניהול שלהם ולוודא שהם תואמים למגבלות שנקבעו בתיקון 190.
תיקון 190 לא משפיע ישירות על התשואה של הקרן, אך הוא עשוי להשפיע באופן עקיף משום שהוא מציב מגבלה על דמי הניהול שנגבים מך, מה שעשוי להשאיר לך יותר כסף בקרן.

בחברה המודרנית, תפקידו של מערכת הביטוח הלאומי הוא להבטיח רשת ביטחון סוציאלי עבור אזרחיה. תיקון 190 לחוק הביטוח הלאומי בישראל, שהוכנס לתוקפו בשנים האחרונות, מהווה נקודת מפנה משמעותית במדיניות הרווחה ובמימוש זכויות הפנסיה והגמלאות של אזרחי המדינה. מאמר זה מטרתו לפרט ולבחון את השפעותיו של תיקון זה על חיי האזרחים ועל מערכת הביטוח הלאומי כולה.

רקע ומטרות של התיקון

תיקון 190 נועד לתקן עוולות היסטוריות ולהתאים את מערכת הביטוח הלאומי למציאות החברתית והכלכלית של המאה ה-21. על פי התיקון, קצבאות הפנסיה והנכות יותאמו ויגדלו במטרה להבטיח רמת חיים בסיסית וכבוד הולם לכל אזרח.

השפעותיו של תיקון 190

תיקון זה מביא לשינויים בסכומי הקצבאות ובקריטריונים לקבלתן, כאשר חלק מהשינויים נוגעים לא רק בגובה הקצבה אלא גם באופן החישוב שלה. כמו כן, התיקון מעניק דגש על הקלות נוספות לאוכלוסיות מוחלשות ומבטיח שהזכויות שלהן יישמרו ויאובטחו.

תגובות וביקורת על תיקון 190

כל שינוי מדיניות גורר אחריו תגובות וביקורת, ותיקון 190 לא היה שונה. מצד אחד, נמצאו קולות המשבחים את התיקון על הרחבת הזכויות והשיפור במצבם של הגמלאים. מצד שני, קיימת ביקורת על העלויות הגבוהות של התוכנית ועל השפעותיה האפשריות על הכלכלה הלאומית.

מסקנות

בתוך ים של תיקונים חוקתיים ופיננסיים, תיקון 190 בולט כמעצמה של שינוי חברתי ותרבותי. התיקון, שהביא עימו שינויים מהותיים באופן הקצבה והחישוב של פנסיות וגמלאות, הוא לא רק ציון דרך במאבק להבטחת רווחה לאזרחים, אלא גם אבן בוחן למערכת הביטוח הלאומי ולכלכלת ישראל. תיקון זה מצביע על הכוונה של הממשלה להתמודד עם פערים חברתיים ולהבטיח כי אף אחד לא יישאר מאחור, תוך שהוא מעלה שאלות על הדרך בה ניתן לממן תוכניות רווחה אמיצות ללא הגבלת יכולתה הכלכלית של המדינה. הגדלת הקצבאות והרחבת הזכאויות דורשים משאבים ניכרים ותכנון אסטרטגי, וכך הדיון סביב התיקון מסמל את המתח בין המטרה החברתית למציאות הכלכלית.

כאשר נסתכל לעתיד, יהיה על המדינה להמשיך ולפקח על ההשלכות המעשיות של התיקון, תוך בדיקת ההשפעה על הגמלאים ועל המערכת כולה, ולקיים דיאלוג מתמשך עם כל הגורמים המעורבים כדי להבטיח כי תיקון 190 יממש את מלוא הפוטנציאל שלו לטובת כל אזרחי ישראל.

תיקון 190
תיקון 190
איזה התהליך עובד בברטה?
אוספים את הנתונים

אוספים ממך את הנתונים, ולאחר מכן תן לנו להבין את הצרכים שלך (שיחה עם בעל רישיון פנסיוני).

חיסכון והשקעות
מעבר מקיף על הנתונים

ניתוח והשוואה בין חברות הביטוח והמוסדות הפיננסיים.

השוואת ביטוח מנהלים
קבלת הצעה משתלמת

מצגים לך את ההצעה המשתלמת ביותר, המותאמת אישית לך, מתוך מאגר המוצרים שלנו.

× ליצירת קשר