השוואת קרנות השתלמות לעצמאים

התחילו בהשוואת קרנות השתלמות לעצמאים:

השוואת קרנות השתלמות לעצמאים
אודותינו
אנו מאמינים שהבנת האפשרויות הפיננסיות שלך צריכה להיות פשוטה ומעצימה כמו לנשום עמוק ביום שמשי. אפילו שרק רציתם לבצע השוואת קרנות השתלמות לעצמאים. לכן יצרנו את הפלטפורמה האולטימטיבית להשוואת ביטוחים, פנסיה, השקעות וחיסכון.
המשימה שלנו היא לעזור לך לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר, לכוון אותך לעבר עתיד בטוח כלכלי ומשגשג.
Leah Segal
Leah Segal
2023-10-02
מור הגיעה מאוד מוכנה לפגישה הראשונה שלנו. השיחה היתה מאוד מקצועית ועניינית. עברנו ביטוח ביטוח ועל כל אחד הסבירה מה ההמלצה האם בכלל צריך, האם יש כפל ביטוחי ובכמה אפשר להוזיל את ההצעה. העיצה הכי משמעותית לגבי היתה בנושא ביטוח מנהלים שהראתה לי בצורה חד משמעית מה הכי נכון לי וכמה כל אפשרות עולה לי בדמי ניהול ובאיזה אפשרות אפשרות אני משלמת סכומי עתק כדמי ניהול. מה שלמדתי משיחה של שעה לא הבנתי מסוכנים אחרים שנפגשתי איתם יותר מפעם אחת. תודה מור ????
T G
T G
2023-09-19
מור בדקה את התיק הביטוחי והרפואי שלי בצורה מקצועית ונעימה ענתה לכול שאלה והיתה קשובה לשאלות ממליץ בחום על שרותיה.
Oren Papismedov
Oren Papismedov
2023-09-13
מור מקצועית מאוד ויודעת להנגיש את שפת הביטוח לשפה נגישה ופשוטה, בונה איתך מהלך מסודר ועוברת איתך על כל הנושאים. נותנת שירות ברמה גבוהה ומשרה תחושה של ביטחון.
טליה בורק
טליה בורק
2023-09-12
מור מדהימה ומאוד אחראית וקשובה טיפלה בי במהירות
אור צרפתי
אור צרפתי
2023-09-11
מור סוכנת מצוינת! יעילה, מדויקת, ואדיבה. שיפרה לי את תיק הביטוחים בצורה משמעותית. מומלצת בחום!
אוסנת מימון
אוסנת מימון
2023-09-11
מור מלווה אותי תקופה של מספר חודשים, ממליצה בחום!
Hezi Abrass
Hezi Abrass
2023-08-28
מור יסודית מאוד מסבירה לפרטים, בסבלנות ועונה על שאלות ככל שעולות במהלך השיחה. שעת השיחה נקבעה לשעות הערב על מנת לתת את מלא תשומת הלב והזמן הנדרש לשיחה
Evelyn Elizarov
Evelyn Elizarov
2023-08-08
מאוד ממליצה על מור. מקסימה, מקצועית, אדיבה וסבלנית. מענה מהיר לכל פנייה. תודה מור :)
Shlomi
Shlomi
2023-08-08
מקצועיים ויסודיים מאוד, ממליץ בחום.
אם פחות נוח לכם לעבוד במתכונת חודשית, אתם יכולים לעבוד גם במתכונת תקופתית או שנתית. בשונה מהפקדה לפנסיה או לקרנות ביטוח אחרות, הפקדה לקרן השתלמות מתאפשרת לא רק אחת לחודש, אלא גם אחת לתקופה, אחת לשנה או באופנים חד פעמיים. אופן ההפרשה הנוח, מאפשר גמישות במתן התשלומים וכן הוא יוצר מצע לפתיחת קרן השתלמות ללא התלבטות.
בשונה מקרנות ביטוח אחרות, אשר ניתנות למשיכה רק לאחר תקופה ארוכת טווח, קרן השתלמות ניתנת למשיכה הרבה קודם. למעשה, אם נחקור לרגע את השם 'קרן השתלמות' – נגלה כי במקור, הקרן מיועדת עבור לימודים והשתלמות. ומסיבה זו, המפקיד יוכל למשוך את הכספים לצורך לימודים או השתלמות, כעבור שלוש שנים, כאשר הוא לא יהיה חייב במס של 25% על רווח ההון שלו, בתנאי שהוא לא עולה על 19920 ₪.
אתם מרוויחים מן הכסף שלכם, אשר הופרש לחברת הביטוח, הושקע בשוק ההון וצבר רווחים. וממה חברת הביטוח מרוויחה? מדמי הניהול כמובן. כל חברות הביטוח כפופות לרגולציה, ולכן על פי החוק דמי הניהול המקסימליים שחברת הביטוח יכולה לגבות מכם, עומדים על סך של 2% מכלל הצבירה בקרן ההשתלמות.
כל עצמאי יכול לפתוח לעצמו קרן השתלמות, כאשר לא רק עוסק מורשה יכול לאפשר לעצמו פתיחת קרן השתלמות לעצמאיים, אלא גם עוסק פטור. אך, חייבת להיות הלימה יחסית באחוזים, בין גובה הסכום אותו מרוויח העצמאי, לבין הסכום אותו הוא מפקיד לקרן ההשתלמות, כאשר הסכום אינו יכול לעלות על 4.5% מסך ההכנסה השנתית של העצמאי, מורשה או פטור.
אחד הפלוסים העיקריים שמעניקה קרן ההשתלמות לעצמאיים, היא הטבת המס שנגרמת עם כל הפקדה אליה. הפקדה תחת התקרה הקבועה בחוק, מאפשרת הטבת מס כיוון שהיא מחושבת בהוצאות העסק, דבר שמקזז מן המס שמוטל על העסק בעקבות ההכנסות שלו. גובה הטבת המס מחושב לפי המס השולי, מה שאומר שכ47% מן ההפקדה שתחת התקרה, מהווים הטבת מס.

קרן השתלמות לעצמאיים, היא אמנם אינה חובה כמו קרן הפנסיה, אך היא מאפשרת לתפוס שני ציפורים במכה אחת: מצד אחד היא חוסכת הון לעתיד, ומצד שני עד התקרה המזכה, היא מאפשרת לקבל הטבת מס וקיזוז הוצאה עבורה ההפקדה השנתית. כל מה שרציתם לדעת על קרן השתלמות לעצמאים ולא היה לכם את מי לשאול, כעת במאמר המקצועי שלפניכם. בהמשך העמוד תראו מה חשוב לקחת בחשבון כאשר אתם מבצעים השוואת קרנות השתלמות לעצמאים בין הגופים.

למה מומלץ להפקיד עבור קרן השתלמות לעצמאים?

תקופת הקורונה הראתה לכולנו, עד כמה העסק העצמאי, מרוויח ככל שיהיה – אינו באמת יציב. איך יוכל העצמאי במקביל לעבודתו ליצור גם מערך של ביטחון כלכלי, אשר יבטיח לו תזרים מזומנים גם במקרים בהם הוא לא יוכל להשתכר כפי שהוא היה רגיל? בעזרת קרן ההשתלמות אשר אליה הוא יפריש מידי חודש, והיא תוכל לשמש לו כרשת ביטחון כלכלית בימי סגריר אפשריים בהם העסק לא יזרום בדיוק כפי המצופה. 

הפלוס של הפרשות לקרן השתלמות

בנוסף לביטחון הכלכלי שקרן ההשתלמות מאפשרת ,היא גם מועילה בפן העסקי. כיוון שעסקים רבים היו יכולים להמשיך את עצמם, לו רק היה להם את המזומן הנחוץ לשם כך. משיכת כספים מקרן ההשתלמות, בעת בה העסק נדרש להוצאה גדולה שאינה ביכולת, יכולה לא רק לשדרג את העסק, אלא ממש להציל את עצם קיומו.

ההבדל בין הפקדה לפנסיה לבין הפקדה לקרן השתלמות

החל משנת 2017, כלל העצמאיים נדרשים להפריש לפנסיה על פי החוק. המטרה של חוק ההפרשה לפנסיה של העצמאיים, נועדה להבטיח כי העצמאיים יזכו לביטחון כלכלי לאחר פרישתם לפנסיה, ולא יפלו לנטל על המדינה. הפקדה לקרן השתלמות היא אינה חובה, אבל בעוד שפנסיה היא מוצר שנועד בעיקר לגיל שלאחר הפרישה, קרן השתלמות ממלאת תפקיד אחר במערך מוצרי הביטוח, כי היא ניתן למשיכה עוד לפני גיל הפנסיה, דבר שהופך את ההון המושקע בה להרבה יותר זמין ונגיש לעת הצורך.

תקרת ההפקדה לקרן השתלמות לעצמאיים

נכון לשנת 2023, שהגיעה לאחר עלייה ניכרת במדד – קיימת תקרת הפקדה חדשה לקרן ההשתלמות לעצמאיים. לקרן ההשתלמות לעצמאיים, ניתן להפקיד  עד 4.5% מסך ההכנסה החודשית, כאשר תקרת ההכנסה החודשית של העצמאי שיכולה להיות מוכרת לצורת נגזרת האחוזים, עומדת על 283905 ₪. מה שאומר, שעצמאי אשר מרוויח מעבר לסכום הזה, יוכל להפקיד רק עד לתקרה של 4.5% מן הסכום של 283905 ₪ לצורך הטבת מס.

הפקדה לקרן השתלמות לעצמאיים לצורך הטבת מס

אחד הפלוסים העיקריים שמעניקה קרן ההשתלמות לעצמאיים, היא הטבת המס שנגרמת עם כל הפקדה אליה. הפקדה תחת התקרה הקבועה בחוק, מאפשרת הטבת מס כיוון שהיא מחושבת בהוצאות העסק, דבר שמקזז מן המס שמוטל על העסק בעקבות ההכנסות שלו. גובה הטבת המס מחושב לפי המס השולי, מה שאומר שכ47% מן ההפקדה שתחת התקרה, מהווים הטבת מס.

לא רק מס הכנסה – גם ביטוח לאומי!

ההפקדה לקרן ההשתלמות, מיטיבה עם המפריש מבחינת המס, כיוון שהיא מקוטלגת תחת הוצאה מוכרת. אך למעשה, המפריש נהנה לא רק מהטבת מס – אלא גם מהטבה מול ביטוח הלאומי, אשר יחשב אחוז מסוים מסך ההפרשה השנתית, לצורך חישוב ההכנסות נטו שלכם. ככל שסכום ההפרשות יהיה גבוה יותר תחת תקרת הפטור, כך גם יגדל החיסכון מול הביטוח הלאומי אשר מחשב את ההפרשה לקרן השתלמות לעצמאיים תחת התקרה – להוצאה אשר יש לקזז אותה עם ההכנסות החייבות בביטוח לאומי.

משיכת קרן השתלמות לעצמאיים שלא לצרכי לימודים והשתלמות

גם במקרים בהם אתם מעוניינים למשוך את הכסף שלכם, שלא לצורך לימודים והשתלמות, תוכלו לבצע זאת, אך לא לאחר שלוש שנים, אלא לאחר שש שנים. המשיכה גם היה תהיה פטורה ממס של 25% על הרווח ההוני המצטבר, בתנאי שהוא אינו עולה על 19920 ₪ כך שלמעשה אתם גם נהנים מהצטברות התשואות של הכספים, וגם פטורים ממס עד התקרה הקבועה בחוק.

משיכת כספים מקרן השתלמות לעצמאיים לאחר שש שנים

האופציה שקיימת למשיכת הכספים מקרן  ההשתלמות לעצמאיים לאחר שש שנים, לא מחייבת משיכה. אם אין לכם צורך בכסף לאחר שש שנים, אין טעם למשוך אותו סתם. להפך, ככל שתשאירו אותו יותר זמן בקרן ההשתלמות כך גם באופן יחסי תצברו יותר תשואות. בכל מקרה עד תקרת התשואות שפטורות ממס – תמיד תהיו פטורים ממס, לא משנה אם עברו שש שנים או שישים שנה.

ניהול הכספים בקרן ההשתלמות לעצמאיים

ניתן לבחור במגוון רחב של קרנות השתלמות לעצמאיים, בטווח תשואות רחב. ישנם קרנות אשר מצד אחד טומנות סיכון אך מצד שני טומנות גם סיכוי לתשואה משמעותית, כאשר ישנם קרנות השתלמות אשר הן עם תשואה מינורית אך עם סיכון מינימלי. מומלץ לבחור בתשומת לב את קרן ההשתלמות, על פי התשואות הרצויות כיוון שהן הפרמטר המרכזי ברווח ההון העתידי המצטבר.

קרן השתלמות לעצמאים השוואה של תשואות

איך תדעו איזו קרן השתלמות תניב לכם את מירב התשואות? לא ניתן לנבא זאת ללא השוואה של כלל קרנות הביטוח אשר מעניקות אופציה לקרן השתלמות. ההשוואה תאפשר לכם לגלות את תשואות ההווה והעבר של קרנות ההשתלמות השונות, וכך היא תסייע לכם לבחור בקרן השתלמות לעצמאיים אשר הכי מתאימה לנתונים שלכם והכי אמורה להניב לכם בעתיד.

דמי הניהול בקרן השתלמות לעצמאיים

למרות ש2% הם המקסימום הקבוע החוק לדמי הניהול של קרן ההשתלמות לעצמאיים, בפועל – חברות רבות גובות אף פחות. חשוב לדעת שלמרות שמדובר באחוזים בודדים –למעשה הם מתבטאים במאות ואף אלפי או עשרות אלפי שקלים, ולכן יש לייחס להם משמעות בעת הבחירה של קרן ההשתלמות שלכם. כצד תוכלו לדעת מהם דמי הניהול אותם גובה כל קרן השתלמות? על ידי השוואה של קרן עצמאיים להשתלמות, אשר תעניק לכם אינפורמציה מדויקת והשוואה ברורה של דמי הניהול אותם גובה כל חברת ביטוח, וכך תוכלו לעשות את הבחירה המושכלת עבורכם ועבור העתיד שלכם.

התמקחות על גובה דמי הניהול

חשוב לדעת, כי במקרה בו אתם עומדים להפקיד הפקדות גבוהות יחסית לקרן, ייתכן כי יש לכם אופציה לעמוד על המקח ולהגיע להפחתה של דמי הניהול. בסופו של דבר קרן הביטוח רוצה להרוויח מכם. כאשר מדובר בסכום בינוני, היא עושה זאת על ידי אחוזים גבוהים למדי של דמי ניהול, אך במקרה בו הסכום אותו תשקיעו בקרן ההשתלמות יהיה גבוה יחסית, היא תרוויח דרככם גם אם אחוז דמי הניהול לא יהיה מאד גבוה. כך שלמעשה, תהיה לחברת הביטוח עדיפות שתנהלו את כספי קרן ההשתלמות שלכם דרכה, ולכן היא אף תציע לכם אחוז נמוך של דמי ניהול אשר לא תוכלו לסרב לו, וכך כל הצדדים ייצאו מרוצים.

פתיחת קרן השתלמות לעצמאיים מבצעים רק לאחר ביקור בברטה ביטוח ופיננסים!

חברת ברטה ביטוח ופיננסים מאפשרת לכם לקבל השוואה של קרנות ההשתלמות לעצמאיים, עם כל הנתונים המשמעותיים שישפיעו על הבחירה שלכם, כמו: צפי תשואות, גובה דמי הניהול, מדד ביטחון ושירות חברת הביטוח ועוד. כדי לאפשר מקסימום שקיפות מידע שתוביל לבחירה נכונה, חברת ברטה ביטוח ופיננסים לא אוספת את הנתונים רק ממספר מצומצם של חברות ביטוח מרכזיות, אלא מכלל חברות הביטוח בישראל ובכך היא מבטיחה לכם מידע אינפורמטיבי אותנטי ומשקף מציאות.

יש מי שיתמקח עבורכם וישיג לכם את התנאים הטובים ביותר לקרן השתלמות לעצמאיים!

חברת ברטה ביטוח ופיננסים מבטיחה אחריות מלאה לאורך כל תהליך של פתיחת קרן השתלמות לעצמאיים. ומסיבה זו, בכל עת היא עומדת לרשותכם כדי להוביל לתנאים האופטימליים של קרן ההשתלמות שלכם. כאשר קיים הצורך, החברה תהווה עבורכם כוח אשר יוכל להתמקח על גובה דמי הניהול או נתונים משפיעים אחרים, וכך תוכלו לקבל את מקסימום התנאים לקרן השתלמות לעצמאיים שמשתלמת לכם מכל הבחינות.

קרן השתלמות לעצמאיים מותאמת אישית 

מתוך ניסיון רב עם מאות לקוחות מרוצים, חברת ברטה ביטוח ופיננסים תעניק לכם את חברת הביטוח של קרן ההשתלמות לעצמאיים, שהכי מתאימה לצרכים הפיננסיים והכלכליים שלכם, כמו גם לנתונים הקיימים. בעזרת ניתוח נכון של המצב הקיים והתחזית העתידית בעסק, גם אתם תקבלו גישה לקרן השתלמות לעצמאיים אשר מורכבת מתמהיל שמתאים אישית עבורכם ומאפשר לכם ליצור רשת ביטחון כלכלית בן לעסק והן לחיים האישיים שלכם.

לסיכום – פתיחת קרן השתלמות לעצמאיים מבצעים רק אצל ברטה ביטוח ופיננסים

קרן השתלמות לעצמאיים, היא קרן פופולארית למדי, אשר לא רק שהיא מקנה תשואות ארוכות טווח, אלא שהיא גם מהווה הטבת מס בהווה על פי אחוזים מסוימים, וכן היא מאפשרת משיכה של הכספים כעבור שש שנים, ללא מס של 25% על הרווח ההוני, בתנאי שהוא מתחת לתקרת הפטור. קרן השתלמות כוללת פרמטרים רבים ומשתנים, אשר לכל אחד מהם יש השפעה ישירה על הסכום אתו תצאו בסופו של דבר לאחר משיכת הקרן, וכדי להבטיח לכם נתונים אותנטיים שמותאמים לכם אישית החברה מעמידה מומחה בעל רישיון שיבצע עבורכם השוואה מקיפה שתוביל אתכם לרווח ישיר.

השוואת קרנות השתלמות לעצמאים
השוואת קרנות השתלמות לעצמאים
איזה התהליך עובד בברטה?
אוספים את הנתונים

אוספים ממך את הנתונים, ולאחר מכן תן לנו להבין את הצרכים שלך (שיחה עם בעל רישיון פנסיוני).

חיסכון והשקעות
מעבר מקיף על הנתונים

ניתוח והשוואה בין חברות הביטוח והמוסדות הפיננסיים.

השוואת ביטוח מנהלים
קבלת הצעה משתלמת

מצגים לך את ההצעה המשתלמת ביותר, המותאמת אישית לך, מתוך מאגר המוצרים שלנו.

× ליצירת קשר