השוואת ביטוח משכנתא

התחילו בהשוואת ביטוח משכנתא:

השוואת ביטוח משכנתא - בצעו השוואה בין חברות הביטוח
אודותינו
אנו מאמינים שהבנת האפשרויות הפיננסיות שלך צריכה להיות פשוטה ומעצימה כמו לנשום עמוק ביום שמשי. אפילו שרק רציתם לבצע השוואת ביטוח משכנתא. לכן יצרנו את הפלטפורמה האולטימטיבית להשוואת ביטוחים, פנסיה, השקעות וחיסכון.
המשימה שלנו היא לעזור לך לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר, לכוון אותך לעבר עתיד בטוח כלכלי ומשגשג.
Leah Segal
Leah Segal
2023-10-02
מור הגיעה מאוד מוכנה לפגישה הראשונה שלנו. השיחה היתה מאוד מקצועית ועניינית. עברנו ביטוח ביטוח ועל כל אחד הסבירה מה ההמלצה האם בכלל צריך, האם יש כפל ביטוחי ובכמה אפשר להוזיל את ההצעה. העיצה הכי משמעותית לגבי היתה בנושא ביטוח מנהלים שהראתה לי בצורה חד משמעית מה הכי נכון לי וכמה כל אפשרות עולה לי בדמי ניהול ובאיזה אפשרות אפשרות אני משלמת סכומי עתק כדמי ניהול. מה שלמדתי משיחה של שעה לא הבנתי מסוכנים אחרים שנפגשתי איתם יותר מפעם אחת. תודה מור ????
T G
T G
2023-09-19
מור בדקה את התיק הביטוחי והרפואי שלי בצורה מקצועית ונעימה ענתה לכול שאלה והיתה קשובה לשאלות ממליץ בחום על שרותיה.
Oren Papismedov
Oren Papismedov
2023-09-13
מור מקצועית מאוד ויודעת להנגיש את שפת הביטוח לשפה נגישה ופשוטה, בונה איתך מהלך מסודר ועוברת איתך על כל הנושאים. נותנת שירות ברמה גבוהה ומשרה תחושה של ביטחון.
טליה בורק
טליה בורק
2023-09-12
מור מדהימה ומאוד אחראית וקשובה טיפלה בי במהירות
אור צרפתי
אור צרפתי
2023-09-11
מור סוכנת מצוינת! יעילה, מדויקת, ואדיבה. שיפרה לי את תיק הביטוחים בצורה משמעותית. מומלצת בחום!
אוסנת מימון
אוסנת מימון
2023-09-11
מור מלווה אותי תקופה של מספר חודשים, ממליצה בחום!
Hezi Abrass
Hezi Abrass
2023-08-28
מור יסודית מאוד מסבירה לפרטים, בסבלנות ועונה על שאלות ככל שעולות במהלך השיחה. שעת השיחה נקבעה לשעות הערב על מנת לתת את מלא תשומת הלב והזמן הנדרש לשיחה
Evelyn Elizarov
Evelyn Elizarov
2023-08-08
מאוד ממליצה על מור. מקסימה, מקצועית, אדיבה וסבלנית. מענה מהיר לכל פנייה. תודה מור :)
Shlomi
Shlomi
2023-08-08
מקצועיים ויסודיים מאוד, ממליץ בחום.
ביטוח משכנתא הוא ביטוח חיים. כאשר מתקבלת משכנתא מבנק או מוסד אשראי אחר, דרישתם שנבטח את עצמנו בכיסוי זה בכדי להבטיח להם את פרעון ההלוואה גם בעת מקרה פטירה .
ביטוח משכנתא מסייע בהבטחת החזרת ההלוואה במקרים של מוות .במקרה של מוות, הפוליסה משלמת את יתרת המשכנתא לבנק, ובכך מונעת את הצורך למכור את הנכס.
כן, יכולים להיות הבדלים גדולים במחיר בין הביטוחים של חברות הביטוח השונות, הרבה פעמים המחיר ההתחלתי זהה ולאורך השנים עם התייקרות הפוליסה נמצא פערי מחיר גדולים שיכולים במקרים מסויים להגיע לפער של יותר מ 100,000 ש"ח וכן מומלץ לבצע השוואת מחיר לביטוח חיים למשכנתא.
כן, חברות הביטוח דורשות לערוך הצהרת בריאות ולפעמים גם בדיקות בריאות כדי לוודא את סיכון הלקוח. כמו כן, המחיר של הפוליסה מושפע מגיל הלקוח, מצבו הבריאותי, רמת הסיכון לגובה המשכנתא.
הדבר תלוי בתנאי הפוליסה וגובהה המשכנתא. ולכן לפני שאתם סוגרים ביטוח חיים למשכנתא כדי לברר את נושא זה , הרבה פעמים אנשים עושים מחזור משכנתא ומורידים את הסכום הכולל של ההלוואה ולכן יש להתאים את הפוליסה לסכום ההלוואה החדש.

מחירי הדיור הגבוהים בישראל מאלצים את רובנו להיעזר בהלוואת משכנתא בפריסה על פני מספר שנים או מספר עשרות שנים. באמצעות תנאי החזר נוחים ופריסת תשלומים מקסימלית אנו יכולים ליהנות מדירה הרשומה בבעלותנו. כמובן שלקיחת משכנתא מחייבת רכישת ביטוח משכנתא. איך מוצאים את ביטוח המשכנתא הזול ביותר מבין שלל הצעות בשוק המשכנתאות? במאמר הבא ניתן הסבר מפורט על מהות ביטוח המשכנתא וכיצד ניתן לרכוש את הפוליסה המשתלמת ביותר. עושים ביטוח. בהמשך העמוד תראו מה חשוב לקחת בחשבון כאשר אתם מבצעים השוואת ביטוח משכנתא בין הגופים.

ביטוח משכנתא – מה זה בעצם אומר?

בואו נצייר מקרה בו אנו עומדים לקראת קניית דירה בצפון שמחירה מיליון ושלוש מאות אלף ש"ח. סכום ההון העצמי שלנו עומד כעת על 400 אלף ש"ח. בחשבון פשוט עלינו לקחת על עצמנו משכנתא בגובה 900 אלף ש"ח. עד כאן הכל פשוט. 

נניח ופרסנו את התשלומים כך שמדי חודש נחזיר 4,000 ש"ח למשך תקופה של 25 שנה.

אנחנו הולכים לבנק ושם לצד הסכמה להעניק לנו הלוואה נדיבה של 900 אלף ש"ח ניצבת מולנו דרישה: רכישת פוליסת ביטוח למשכנתא. 

ההיגיון העומד מאחורי דרישת ביטוח משכנתא מצד הבנקים

הבנק הוא גוף כלכלי ועליו לבטח את עצמו מפני כל מצב בו חלילה לא נוכל לעמוד בתשלומים מסיבה כלשהי. אנו מתכוונים לעמוד ב-4,000 ש"ח החזר חודשי? הבנק רוצה ביטוח כדי לכסות את עצמו בכל מצב בו לקוחותיו לא יוכלו לבצע את החזרי המשכנתא במקרה זה, מתחייבת חברת הביטוח להשלים את ההחזרים עד להשבת כל סכום הלוואת המשכנתא.

ביטוח משכנתא – הכיסויים

ביטוח משכנתא כולל שני סוגי כיסויים שונים: ביטוח חיים וביטוח מבנה. בסעיפים הבאים נרחיב על כל סוג ביטוח הקשור בביטוח משכנתא:

ביטוח חיים – משכנתא

כיסוי ביטוחי זה מעניק לבנק בטוחה כי במידה וחלילה בעל הנכס הולך לעולמו, חברת הביטוח תישא בעלות המשכנתא ותדאג להשיב את כל הסכום לבנק. 

ביטוח מבנה – משכנתא

ביטוח מבנה מהווה את הכיסוי השני של הביטוח לצורך משכנתא. חלק זה בביטוח מבטיח שבכל מקרה בו ניזוק המבנה כגון: שיטפון או שריפה, אחראית חברת הביטוח על שיחזור הנכס למצבו המקורי כך ביטוח זה מבטח את הבנק שהנכס יישאר תקין משך כל תקופת ההלוואה.

ביטוח משכנתא – ביטוחים נוספים

קיימת אפשרות לרכוש כיסויים נוספים בתשלום נפרד: אובדן כושר מחלה, נכות, מחלה ועוד. ביטוחים אלו אינם חלק מהביטוח אותו הבנק מתנה כחלק מעסקת המשכנתא, אלא אפשרות ביטוחית המסייעת מאוד בכל מקרה בו אחד מבעלי הנכס מתקשה או אינו יכול להמשיך בעבודתו.

ביטוח משכנתא – חשוב גם עבורכם

ביטוח משכנתא מעניק ביטוח על כל מקרה בו בעל הנכס הולך לעולמו כאמור, במקרה זה חברת הביטוח תפעל להחזר סכום המשכנתא כולו מבלי שנטל תשלום החוב לבנק ייפול על בני משפחתו של הנפטר – המתמודדים עם חוויית אובדן ואבל.

ביטוח מבנה כחלק מביטוח משכנתא מעניק ביטחון גם בנוגע למקרה של נזקים משמעותיים בנכס כגון: שריפה, רעידת אדמה, שיטפון, נזק בצנרת ועוד. במקרים אלו ככל שהמפגע היה בתחומי הכיסוי של ביטוח המשכנתא, חברת הביטוח תצטרך לממן שיקום ושיפוץ הנכס עד לשחזורו למצבו הראשוני.

מי עלול להתקשות ברכישת ביטוח משכנתא?

חברות ביטוח שונות מסרבות לבטח לווים בני למעלה מ-65, על כן מצוי שלווים בגיל זה יסורבו ללקיחת משכנתא על ידי הבנק. 

כמה עולה ביטוח משכנתא? בצעו השוואה

מחיר ביטוח משכנתא הינו שקלול של שני הכיסויים אותם מנינו לעיל: ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה משכנתא.

חברות הביטוח תבדוקנה מספר נתונים לפי שתגשנה לכם הצעת מחיר. להלן קריטריונים לקביעת עלות הביטוח:

  • שווי הדירה – לפי מיקום, סוג הנכס וגודל הנכס.
  • פרק הזמן של החזר המשכנתא.
  • גיל המבוטח.
  • מצבו המשפחתי.
  • מצבו הבריאותי.

הרציונל מאחורי בדיקות אלו הוא שחברת הביטוח מעוניינת להעריך את היכולת של הלווה להחזיר את ההלוואה לצד הבנה לגבי שווי הנכס. ככל שבעל הנכס הוא צעיר יותר, ללא רקע רפואי מורכב ומנהל אורח חיים בריא – סיכוייו ליהנות מביטוח זול יותר – גדלים.

מחיר השוואת ביטוח משכנתא

חשוב לדעת כי מחיר הביטוח משנתה מלווה ללווה כאשר ישנם משפיעים שיגרמו לעלות גבוהה יותר: גברים משלמים מחיר גבוה יותר על ביטוח משכנתא, סובלים מבעיות רפואיות, מעשנים ומבוגרים.

גובה התשלום על ביטוח משכנתא ממוצעת נע היום בין 90-150 ש"ח חודשיים בתחילת תקופת ההלוואה.

זהו כמובן לא סכום מדויק כיוון שקיימים משתנים רבים בין לווה ללווה.

בנוסף, חשוב לשים לב כי סכום התשלום עבור ביטוח משכנתא משתנה עם השנים. כך שעל מנת לשקלל עלות סופית יש לקחת בחשבון את הסכום הכולל בחלוקה לחודשים.

כאזהרה, נציין כי חברות ביטוח שונות מציעות מבצע התחלתי לחודשים הראשונים ובהמשך מעלות את סכום הביטוח החודשי בעשרות ואף מאות אחוזים. בחירה בפוליסה בצורה מושכלת תהיה אם כן, על פי סך תשלומים מלא – הזול מבין כל ההצעות בשוק.

ביטוח משכנתא השוואה

השוואת ביטוח משכנתא מאפשרת לצרכנים לבחון את ההיצע בשוק, להשוות נתונים ולהגיע לחברת הביטוח המספקת את ביטוח המשכנתא הזול ביותר.

חשוב לדעת כי השוואה בין חברות הביטוח לגבי הצעות מחיר לביטוח משכנתא אינה פעולה כה מורכבת, אך היא דורשת זמן והתעסקות ורבים מעדיפים להימנע ממנה באמצעות פניה לאנשי מקצוע מנוסים. 

יש לפנות אל הבנק במטרה להבין מה גובה הכיסויים הנדרשים בביטוח לצורך קבלת ההלוואה ואח"כ לפנות לכמה חברות ביטוח ולקבל הצעות מחיר.

יש כיום חברות רבות דרכן ניתן לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא תוכלו לעשות זאת באופן עצמאי או להיעזר בחברה מקצועית לצורך ביצוע השוואה מהירה ויעילה:

ביטוח משכנתא – השוואה עצמאית

צרו קשר עם חברות ביטוח שונות לצרוך קבלת הצעות מחיר. במהלך שיחות שירות תצטרכו למסור פרטים אישיים ואת הנתונים אותם קיבלתם מהבנק לגבי אופי הפוליסה הרצויה. הציגו בפני נציגי השירות את העובדה כי אתם עורכים סקר מחירים מקיף, מה שיגרום לחברה להציג בפניכם הצעת מחיר נמוכה יותר מזו המקובלת כסטנדרטית.

לאחר ביצוע המחקר, בחרו את 3 החברות שהציעו לכם את המחירים הזולים ביותר ועשו סבב נוסף על מנת לבקש הנחה מחיר.

ביטוח משכנתא – השוואה באמצעות גורם מקצועי

מחיר ביטוח המשכנתא החודשי כפוף במידה רבה לאיכות ההשוואה של הביטוחים בתחילת הדרך. רבים בוחרים להעביר את סמכות ההשוואה לגורם מקצועי בעל ידע, רקע ויכולת התמקחות על מחיר ביטוח משכנתא ובאמצעות השוואת מחירם נכונה – לסייע בהוזלת מחיר הביטוח למשך עשרות השנים הבאות.

זו כמובן הדרך הקלה והבטוחה ביותר לדעת שביצעתם השוואת ביטוח משכנתא בצורה הטובה ביותר ובלי כל טרחה מצידכם.

כיצד מתבצעת השוואה ביטוח משכנתא על ידי חברה מקצועית

כל מה שאתם נדרשים לעשות הוא לפנות לנציגי החברה ולהציג בפניהם את נתוני הביטוח הרצוי כולל פרטים אישיים. החברה תבצע ביטוח משכנתא השוואה ותשוב אליכם עם המידע האמין לגבי הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם.

מתי חייבים לבצע ביטוח משכנתא?

בין ביטוחי משכנתא עבור בעלי רקע רפואי מורכב או גיל מבוגר של חברות שונות, עשוי להיות פער גדול של עד מאות שקלים. במידה והביטוח שלכם הוא בשיעור גבוה, טווח המחיר יהיה אף גדול יותר. לווה בשנות חייו המתקדמות או בעל מצב בריאותי שאינו 100% וכן בעלי נכסים יקרים עשויים ליהנות מפוליסה במחיר נמוך משמעותית באמצעות השוואת מחירים מדויקת. שכן פערי מחירי הפוליסה עשויים להיות בני עשרות אחוזים.

ביטוח משכנתא – איפה כדאי לי לעשות?

בפשטות, פנו לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא אצל החברה המציעה לכם את הצעת המחיר הזולה ביותר. חשוב לנו להדגיש 2 נקודות חשובות ביחס לביטוח משכנתא:

בצעו סקר שוק לגבי עלות ביטוח משכנתא אחת לתקופה

בעולם חלה ירידה במגמת מחירי ביטוחים בכלל ובביטוחי משכנתא בפרט – במהלך השנים, זאת כתוצאה מכניסה של חברות חדשות והעלאת רמת התחרות בין סוכנויות וחברות הביטוח. תוכלו להרוויח מהנתון הזה בתנאי שתבדקו מדי כ-3 שנים את ממוצע המחירים בשוק למטרות חיסכון.

לא עושים ביטוח משכנתא בבנק 

סוכנויות ביטוח בבעלויות בנקים מקבלות אחוזים מתשלום הביטוח החודשי של כל לווה, בנוסף, הבנק אף הוא מרוויח לפי גובה הפרמיה אותה משלמים הלקוחות כך שלרוב, מכיוון שתשלומי הביטוח מחולקים בין סוכנות הביטוח לבנק – מחיר הפרמיה עולה.

שימו לב שבבנק מקובל לנצל את המצב בו הלקוח עבר תהליך בירוקרטי מתיש ולהציע לו ביטוח משכנתא דרך הבנק בצורה שתגרום לו להאמין שאין לו מה לבדוק אצל חברות ביטוח.

מה לגבי מחשבוני משכנתא?

קיימים בשוק גוון מחשבון משכנתא אולם הם לרוב אינם מדויקים, מכיוון שאין דרך להזין בהם את כל הפרטים הרלוונטיים לצורך השוואה ביטוח משכנתא וכן מכיוון שהמחשבונים נמצאים בבעלות חברות ביטוח, הם מתוכנתים להצגת הצעת החברה במפעילה כחברת הביטוח המשתלמת. יתכן גם והשוואה אינטרנטית משקפת לכם כביכול באובייקטיביות הצעות מחיר של חברות הנמצאות בשיתוף פעולה הדוק עם חברת ביטוח זו כך שההשוואה אינה מציגה את מצב השוק באור נכון.

קיים מחשבון ביטוח משכנתא של משרד האוצר. מחשבון זה נחשב אמנם לאמין, אולם הוא מתייחס לרכיב אחד בלבד בביטוח משכנתא – ביטוח חיים. לא ניתן להסתמך על המחשבון של משרד האוצר עבור חישוב העלות הכוללת של הביטוח.

השוואת ביטוח משכנתא עם ברטה ביטוח ופיננסים

סוכנות הביטוח ברטה ביטוח ופיננסים מציעה מומחיות גבוהה בהתאמת מוצרי ביטוח ללקוח, בדגש על ביטוח משכנתא – ללא כל אינטרס כלפי חברות ביטוח מסוימות. החברה עובדת עם כל חברות הביטוח במשק בשיתוף פעולה מה שמקנה שירות מקצועי נטול נגיעות אישיות. ברטה ביטוח ופיננסים קיימת בשוק כבר למעלה מ-10שנים כשהיא מבצעת השוואות ביטוח משכנתא ללקוחות לצורך מציאת ביטוחי המשכנתא הזולים ביותר שהם גם הטובים ביותר.

החברה מעניקה שירות מקצועי ואדיב מאוד ומציעה לווי מקיף לכל אורך התהליך עד להשגת הביטוח המשתלם ביותר עבור הלקוח.

השוואה ביטוח משכנתא – מסכמים

להלן מספר כללי ברזל המהווים את תמצית המאמר: הקפידו על השוואת מחירים בין מספר רב ככל האפשר של חברות ביטוח על מנת לקבל את ההצעה הנמוכה ביותר, שכן הביטוח הכי טוב – הוא הזול ביותר.

בנוסף, זכרו כי מחירי הפוליסות משתנים עם השנים, בדקו שאינכם מקבלים הנחות רק בתחילת התהליך כשבהמשך תצטרכו לשלם בכפל כפליים.

הימנעו מביטוח דרך הבנק שהוא תמיד בעלות גבוהה יותר מזו של חברות הביטוח החיצוניות וכן במידה ובחרתם להיעזר במחשבון ביטוח משכנתא – אל תשכחו שהוא מתייחס לרכיב בפוליסה של ביטוח החיים ולא מגלם את סך התשלום המלא.

השוואת ביטוח משכנתא
השוואת ביטוח משכנתא - בצעו השוואה בין חברות הביטוח
איזה התהליך עובד בברטה?
אוספים את הנתונים

אוספים ממך את הנתונים, ולאחר מכן תן לנו להבין את הצרכים שלך (שיחה עם בעל רישיון פנסיוני).

חיסכון והשקעות
מעבר מקיף על הנתונים

ניתוח והשוואה בין חברות הביטוח והמוסדות הפיננסיים.

השוואת ביטוח מנהלים
קבלת הצעה משתלמת

מצגים לך את ההצעה המשתלמת ביותר, המותאמת אישית לך, מתוך מאגר המוצרים שלנו.

× ליצירת קשר